Fizykoterapia

Nasze metody leczenia

Fizykoterapia

W fizykoterapii wykorzystuje się takie zjawiska fizyczne jak światło, prąd, ultradźwięki, pole magnetyczne. Oddziałuje się za ich pomocą na ludzki organizm, który reaguje na te bodźce w określony sposób, na przykład przyspieszając procesy regeneracji. Fizykoterapia stymuluje układ odpornościowy i pobudza organizm do walki z różnymi stanami chorobowymi, na przykład obrzękami, stanami zapalnymi o różnym podłożu (przede wszystkim za pomocą fizykoterapii leczy się jednak stany zapalne spowodowane zmianami zwyrodnieniowymi w kręgosłupie) i wysiękami po urazach. Fizykoterapia pobudza procesy odnowy tkanek i gojenia, dlatego często wykorzystywana jest jako leczenie pomocnicze w różnorakich urazach, w tym po urazach związanych z uprawianiem sportu.

W naszym Centrum mogą Państwo skorzystać z zabiegów z wykorzystaniem:

ZAREZERWUJ WIZYTĘ W NASZYM CENTRUM

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 19:00. Zapraszamy!

Drenaż limfatyczny
Pneumatron 200

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego celem jest usprawnienie przepływu krwi oraz limfy w organizmie.

W Opacz Centrum Rehabilitacji wykorzystujemy w tym celu urządzenie Pneumantron 200, które działa poprzez wytwarzanie przerywanej próżni. Terapia ta  aktywuje ruch płynów w tkance skórnej, tłuszczowej i mięśniowej. Dzięki temu wszelkie produkty przemiany materii, mediatory zapalne i zanieczyszczenia środowiska są skutecznie wydalane z organizmu. Poza tym, zabieg z wykorzystaniem urządzenia Pneumatron redukuje obrzęki limfatyczne, zapobiega niewydolności krążenia w nogach, zmniejsza cellulit oraz poprawia wygląd i koloryt skóry.

Tecar

Terapia Tecar to nowatorska metoda w fizjoterapii, która początkowo stosowana była w leczeniu wysokiej klasy sportowców. Obecnie korzystać z niej może szerokie grono osób, które cierpią na zaburzenia w funkcjonowaniu układu mięśniowo-szkieletowego.

Działanie terapii Tecar oparte jest na użyciu fali radiowej wysokiej częstotliwości, która działa na zasadzie przepływu prądu poprzez wywołanie efektu oporu. Głębokie ogrzanie tkanek powoduje biostymualcję komórkową. Wpływa to na unaczynienie tkanek, powodując rozszerzenie naczyń krwionośnych i limfatycznych, co zatrzymuje postęp schorzenia i przyspiesza proces regeneracji.

Metodę tę wykorzystuje się w terapii chorób kości, urazów wiązadeł i mięśni. Jest skuteczna w leczeniu przykurczów, naciągnięć, skręceń, obrzęków, bólów mięśni, uszkodzeń wiązadeł, zapaleń ścięgien, kaletki maziowej oraz skóry. Efekty terapii, czyli zmniejszenie bólu i opuchlizny, widoczne są już po pierwszym zabiegu. Dlatego też ta metoda jest tak popularna wśród sportowców. Pozwala bowiem na szybki powrót do sprawności, nawet po poważnych kontuzjach. Z terapii Tecar korzystają m.in. fizjoterapeuci drużyn sportowych tj. FC Barcleona, AC Milan czy Trentino Volley.

Elektroterapia

Elektroterapia to zabieg leczniczy polegający na stosowaniu prądów o odpowiedniej częstotliwości (stały lub zmienny) za pośrednictwem elektrod umieszczonych na ciele pacjenta.

Zabiegi elektroterapii stosuje się w seriach, codziennie przez 5 lub 10 dni.

Laseroterapia

Laseroterapia to metoda fizykoterapii polegająca na miejscowym naświetlaniu powierzchni ciała, w celu biostymulacji komórek energią promieniowania laserowego.

Ultradźwięki

Terapia ultradźwiękowa (określana także jako sonoterapia, fonoterapia, ultrasonoterapia albo ultrafonoterapia) polega na oddziaływaniu poprzez skórę na głębiej położone struktury ciała fali ultradźwiękowej (fali mechanicznej, akustycznej, o częstotliwości powyżej granicy słyszalności), w celu uzyskania efektów terapeutycznych, przede wszystkim efektu przeciwbólowego i stymulacji komórkowych procesów naprawczych, poprzez wywoływanie zjawisk fizjologicznych spowodowanych działaniami termicznymi (cieplnymi) i atermicznymi (głównie mechanicznymi).

Magnetoterapia
Pole magnetyczne

Magnetoterapia (terapia zmiennym polem magnetycznym niskiej częstotliwości) – dział  medycyny fizykalnej, wykorzystujący zmienne pola magnetyczne niskiej częstotliwości (do 100 Hz) i indukcji magnetycznej od 0,1 do 10 mT w terapii wybranych schorzeń [1]. Mechanizm działania pola magnetycznego na ustrój jest wysoce złożony i do tej pory jeszcze w wielu szczegółach nie wyjaśniony. Pomimo tego zabiegi te stanowią jedną z podstawowych metod wspomagających proces rehabilitacji.

ZAREZERWUJ WIZYTĘ W NASZYM CENTRUM

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 19:00. Zapraszamy!

Kontakt

Napisz do Nas

    Jeśli chcesz otrzymywać informacje o naszych promocjach i ofercie, zaznacz ponżej preferowany przez Ciebie sposób: